Szervezőbizottság

Dr. Békássy Szabolcs

Dr. Kolozsvári László

2001-ben szerzett orvosi diplomát, majd 2010-ben Master of Business Administration (MBA) diplomat a Debreceni Egyetemen. 2014-ben szerzett PhD fokozatot a Debreceni Egyetem Egészségtudományok Doktori Iskolában (témavezető: Prof. Dr. Rurik Imre) “Az alapellátás minőségét vizsgáló módszerek és indikátorok lehetséges alkalmazásai” címmel, majd 2020-ban habilitált a Kutatások az alapellátás fejlesztése érdekében címmel. 2016-tól nemzeti delegált a Wonca EQUIP (European Society for Quality and Safety in Family Practice) szervezetében, mely az alapellátás minőségét és biztonságát hivatott fejleszteni. 2005-ben Háziorvostan, 2013-ban Foglalkozás-orvostan szakvizsgát tett.  2020 óta tanszékvezető, grémiumvezető a Debreceni Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Családorvosi és Foglalkozás- egészségügyi Tanszéken, ahol részt vesz graduális, posztgraduális és PhD képzések tartásában és szervezésében, hazai és nemzetközi kutatásokban.

Újváriné Dr. habil Siket Adrienn

1997 óta dolgozik oktatóként a felsőoktatásban, jelenleg egyetemi docens, a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar, Egészségtudományi Intézet, Ápolási és Szülésznői Tanszéken. A kiterjesztett hatáskörű ápoló képzés mesterszakfelelőse, a közösségi és a geriátriai szakápoló képzés specializáció felelőse. Emellett jelenleg elnöke az Egészségügyi Szakmai Kollégium Ápolási, szakdolgozói és Szülésznő Tagozatának. 2004-től ápolói szakmai referens, koordinátorként dolgozott az OALI-ban. Emellett szakmai szakértője európai uniós alapellátási projekteknek is.

dr. Cs. Szabó Zsuzsanna

1994-ben végeztem a Szegedi Tudományegyetemen. Szakvizsgáimat háziorvostan, sportorvostan, foglalkozás-orvostan és egészségbiztosítás szakterületeken szereztem. Címzetes főorvosi kinevezésemet 2014-ben kaptam meg. Vállalkozó háziorvosként, sportorvosként és üzemorvosként dolgozom Hódmezővásárhelyen és Szegeden. Az Országos Sportegészségügyi Intézet alkalmazottjaként sportorvosi szakrendelést vezetek a hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórházban. 2004 óta a Szegedi Tudományegyetem Magatartástudományi Intézetének oktatója vagyok, elsősorban orvos-beteg kommunikációt és etikát tanítok orvostanhallgatóknak és rezidenseknek. Egyetemünk Családorvosi Intézetének szintén oktatója, mentora vagyok, számos előadást tartok és gyakorlatot vezetek. Orvosi lapokban több cikkem jelent meg, a Magnézium az orvosi gyakorlatban című könyv társszerzője vagyok. Munkám során kiemelt figyelmet fordítok az orvos-beteg kommunikációra és a jó orvos-beteg kapcsolatra, nagy hangsúlyt fektetek a magas színvonalú betegellátásra.  2020 júniusa óta kineveztek Csongrád-Csanád vármegyei háziorvosi kollegiális szakmai vezetőnek, ebben a minőségemben a szeretett hivatásom összes megyei háziorvosának képviselőjeként járok el. Kollegiális vezetői tevékenységem kiemelt célja az alapellátásban dolgozó háziorvosok méltó képviselete, valamint a kollégák közötti, szereteten és megbecsülésen alapuló kapcsolatok építése.   

dr. Rósa Ágnes

A Házi Gyermekorvosok Országos Érdekvédelmi és Szakmai Egyesületének alelnöke.
1983-ban végeztem a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, 1988-ban szereztem meg a csecsemő- és gyermekgyógyászati szakvizsgát. Tizenkét évig a helyi gyermekkórházban dolgoztam, 1995-től házi gyermekorvos vagyok Szegeden.

2006 és 2013 között városi, majd megyei házi gyermekorvos-szakfelügyelő, 2009-től 2011-ig a Háziorvosi Szakmai Kollégium házi gyermekorvosi szakcsoportjának tagja voltam. 2013-tól 2016-ig a GYEMSZI–OBDK állandó gyermek-alapellátási minőségügyi szakfőorvosaként minőségellenőrzési folyamatokkal foglalkoztam. 2018-tól részt veszek a Szegedi Tudományegyetem családorvosi tanszékének munkájában. Praxisom 2019 óta csecsemő- és gyermekgyógyász, illetve háziorvostan-rezidensek képzésére is akkreditálva van. Több, az egészségügyi ellátórendszer, ezen belül az alapellátás, a gyermek-alapellátás átalakításával, fejlesztésével kapcsolatos operatív program munkájában vettem részt, a TÁMOP 6.1.4. kora gyermekkori (0–7 év) projektben fejlesztőként, az egészségügyi ellátórendszer szervezeti hatékonyságának fejlesztésére kiírt TÁMOP 6.2.5-B, illetve az egészségügyi ellátórendszer szakmai módszertani fejlesztését célzó EFOP-1.8.0–VEKOP-17-2017-00001 projektben szakmai szakértőként dolgoztam. Ez utóbbi projekt gyakorlati oldalát is megtapasztaltam 2019-től 2021-ig az EFOP-1.8.2-17-2017-00040 Prevent-Ív praxisközösség konzorciumvezetőjeként. 2020-tól megyei kollegiális szakmai vezetőként dolgozom Csongrád-Csanád megyében. A munkámban mindig igyekeztem a gyermek-alapellátás fontosságát hangsúlyozni olyan rendszerben, amely a háziorvosokkal egyetértésben esélyegyenlően biztosítja a gyermekek szükségleteinek megfelelő, lehető legmagasabb szakmai szintű ellátást, és ebben törekedtem megtalálni a csecsemő- és gyermekgyógyász házi gyermekorvos helyét úgy, hogy a szakvizsgája adta kompetenciáját ne korlátozza a hatásköre.